Historia firmy

Wędlinka - Początki

Wędlinka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa jest kontynuacją firmy założonej przez Aleksandra i Piotra Gajewskich w roku 1997. Od początku swojej działalności była to mała firma rodzinna. Rozwój firmy następował sukcesywnie w wyniku zaangażowania właścicieli, kadry pracowniczej o najwyższych kwalifikacjach oraz wprowadzaniu do zakładu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, technicznych i organizacyjnych.

Teraźniejszość

Wędlinka - Początki

Dzisiaj firma posiada dwa zakłady produkcyjne, wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne i zatrudnia kilkaset osób przy produkcji, transporcie i dystrybucji.

Siedziba firmy znajduje się w Dobrymdziale - miejscowości położonej w centralnej Polsce. Na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S8 z droga wojewódzką nr 450 w odległości 90 km od Wrocławia, 120 km od Łodzi, 60 km od Kalisza. W rejonie o bogatych tradycjach rzeźniczo - wędliniarskich. Gdzie funkcjonują zakłady rzemieślnicze opierające produkcję swoich wyrobów na tradycyjnych recepturach i duże zakłady mięsne, do których zalicza się firma Wędlinka.

Główną domeną działalności firmy "Wędlinka" jest rozbiór, pakowanie i sprzedaż świeżego mięsa wieprzowego. Oferujemy do sprzedaży również mięsa w postaci zamrożonej. Odbiorcami naszych towarów są sieci handlowe działające na terenie naszego kraju i poza jego granicami, odbiorcy hurtowi oraz sklepy lokalne. Znaczna część towaru zamrożonego eksportowana jest do wielu krajów trzecich.Produkty znajdujące się w naszej ofercie handlowej, pochodzą z rozbioru surowca wysokiej mięsności: półtusz wieprzowych klasy S i E.